Wesele a koronawirus. Jak zadbać o bezpieczeństwo z nieproszonym gościem?

Wesele a koronawirus. Raz po raz media podają, że podczas przyjęć dochodzi do zarażeń. Jak zadbać o bezpieczeństwo gości podczas przyjęcia?

 

Na ten jeden dzień czekaliście całe życie. Było blisko, by pandemia pokrzyżowała wasze plany. Całe szczęście w ostatnim czasie ognisk zarażeń jest coraz mniej, co jednak nie oznacza, że problem całkowicie zniknął. Wesele a koronawirus. Jak poradzić sobie z nieproszonym gościem?

Wesele w czasach pandemii. Podstawowe wytyczne

W Polsce obowiązują przepisy przygotowane we współpracy Głównego Inspektoratu Sanitarnego z Ministerstwem Rozwoju. Przed wydaniem przyjęcia weselnego należy pamiętać:
1. O tym, że liczba zaproszonych gości nie może przekraczać 150 osób (stan na dzień 3.06.2020)
2. By poinformować weselników, że w imprezie nie mogą brać osoby aktualnie przebywające w kwarantannie lub zarażone koronawirusem
3. Żeby podczas wesela unikać spotkań i narad wewnętrznych
4. O tym, by rodziny i osoby przebywające w jednym gospodarstwie posadzić na weselu wspólnie. Najlepiej zachować co najmniej 2 metry odstępu między stolikami
5. Żeby udostępnić przybyłym gościom podstawowe środki do dezynfekcji – w sali jadalnej, przy wejściu oraz w toaletach
6. O tym, by dostosować liczbę kelnerów do liczby gości. Jeden kelner nie powinien obsługiwać więcej niż 15 osób. Konkretny stół powinien być obsługiwany przez tego samego kelnera lub przez ten sam zespół kelnerski

W czasach pandemii indywidualna odpowiedzialność ma szczególne znaczenie. Choć wiele młodych par inaczej wyobrażało sobie świętowanie najważniejszego dnia w życiu, w dzisiejszych okolicznościach należy zachować czujność. Dlatego właśnie warto mieć pod ręką pełną listę gości weselnych, którą w razie potrzeby należy udostępnić GIS.

Jeśli któryś z przybyłych wykazuje objawy zakażenia grypopodobnego, kaszle, ma problemy z oddychaniem, nie powinien brać udziału w weselu. Organizatorzy przyjęcia powinni mieć na względzie przede wszystkim dobro wszystkich uczestniczących (nie tylko gości, ale także obsługi) i postawić je nad indywidualnym samopoczuciem osoby potencjalnie zarażonej.

Koronawirus a wesele

Wesele a koronawirus. Przydatne wskazówki

Współczesne problemy wymagają nowoczesnych rozwiązań. Nawet jeśli wesele odbywa się pod szczególnym nadzorem, to nie oznacza, że nie można się podczas niego dobrze bawić. Może warto po prostu nieco zmodyfikować plany?

Zastanów się, czy faktycznie wszyscy goście muszą przebywać w kościele. W przypadku dużych świątyń zmieszczenie 150 osób i zachowanie przy tym bezpiecznego dystansu między nimi nie powinno być problemem. Inaczej jest z mniejszymi. Wtedy można zaproponować weselnikom, by część z nich poczekała na zewnątrz obiektu i zapewnić transmisję na wypożyczonym ekranie lub telebimie.

Warto rozważyć także ceremonię na świeżym powietrzu. Jest to bezpieczniejsze rozwiązanie głównie dzięki cyrkulacji powietrza. Ograniczenie kontaktowych zabaw weselnych również jest dobrym pomysłem. Ponadto, przed wejściem na salę weselną lub do kościoła można wręczyć gościom „starter pack” złożony na przykład z buteleczki płynu do dezynfekcji, chusteczek nawilżanych czy też maseczki, by każdy ze zgromadzonych mógł skorzystać z nich w dowolnym momencie.

Nie pozostaje nic innego, jak liczyć na to, że w najbliższym czasie pandemia ulegnie wygaszeniu. Nawet jeśli się tak nie stanie, nie oznacza to jednak, że nieproszony gość koronawirus ma odebrać całą radość ze świętowania najważniejszego dnia w życiu.

Zapamiętaj, najlepsze ślubne inspiracje znajdziesz na Wedding Trade Show, czyli miejscu, gdzie spotkasz ekspertów, wystawców i osoby, które pomogą ci w zorganizowaniu ślubu twoich marzeń!

Kup bilet już dziś i powiedz „tak” Wedding Trade Show 2020!
Ponadto, więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej WTS 2020.

Wedding Trade Show Team

Zobacz również

Lista gości weselnych. Kluczowe wskazówki

Planowanie ślubu nie jest łatwym zadaniem. Jest nieskończenie wiele rzeczy, którymi trzeba się zająć, a każda z nich wymaga wielu…

Czarna suknia ślubna – nadmierna ekstrawagancja czy kreatywność?

Czarna suknia ślubna? Wiele osób marszczy brwi, kiedy o niej słyszy. A może w dobie coraz większej liberalizacji podejścia do…

Na ten jeden dzień czeka się całe życie. Przygotuj się do niego z Wedding Trade Show

11 kwietnia 2021, Wrocławskie Centrum Kongresowe i wydarzenie, które spełni ślubne marzenia młodych par. Na ten dzień czeka się całe…