Koszt wesela w plenerze. Ile trzeba wydać?

Jednym z największych wydatków podczas wesela jest koszt sali. Przez to może się wydawać, że organizacja ślubu w plenerze będzie tańsza. Czy na pewno? Koszt wesela w plenerze. Ile trzeba wydać?

W dobie pandemii sektor ślubny zmagał się z trudnymi wyzwaniami, a wiele par młodych zastanawiało się, czy ich wymarzony dzień w ogóle dojdzie do skutku. Te, które zdecydowały się nie przekładać uroczystości bardzo często modyfikują swoje plany i zamiast do eleganckich dworków czy pałacyków, zapraszają gości na imprezę na zewnątrz. Koszt wesela w plenerze w teorii powinien być mniejszy niż wynajęcie obiektu. Czy na pewno?

Koszt wesela w plenerze. Na co zwrócić uwagę?

Obostrzenia w całym kraju spowodowały, że liczba weselnych gości spadła do 100-150. Dla łatwości kalkulacji warto przyjąć ten pierwszy scenariusz.

Namiot

Dzięki niemu pogoda nie zaskoczy zgromadzonych gości. W słoneczny dzień zagwarantuje trochę cienia, natomiast w razie deszczu osłoni zgromadzonych przed opadami.

Ceny za stuosobowy namiot wahają się w granicach od 4000 do nawet 9000 złotych. Kwoty zależne są od tego, czy podłoga jest w zestawie – tak samo jak krzesła i stoły. Warto więc przyjąć cenę około 7000 zł za komplet tego typu wyposażenia.

Na co jeszcze należy zwrócić uwagę? Rzecz jasna na to, czy w cenę namiotu wliczone są koszta montażu. Ponadto, trzeba dopytać o transport podłogi i reszty wyposażenia – bardzo często usługa ta jest liczona osobno. W dobie pandemii warto też zainwestować w dwa namioty – jeden większy dla gości, drugi, mniejszy, dla wodzireja imprezy lub zespołu. Tym samym minimalizuje się ryzyko zakażenia wśród zgromadzonych.

Koszt wesela w plenerze

Kwiaty i dekoracje

O ile kościoły i sale weselne same w sobie prezentują się elegancko, o tyle plener wymaga odpowiedniego ozdobienia. Koszta kwiatów i dekoracji oscylować mogą w granicach od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Ceny altanek, kwiatowych łuków czy też wazonów z ozdobami mogą przyprawić o zawrót głowy, dlatego warto jest być na nie przygotowanym!

Toalety przenośne

Nie wszystkie plenery mają możliwość udostępnienia toalet. Należy zadbać o podstawowy komfort gości i zainwestować w przenośnie rozwiązania. Koszt jednej toalety to około tysiąc złotych.

Catering i obsługa

Żadne wesele nie może się odbyć bez świetnego jedzenia – na nim nie warto oszczędzać! Koszt tak zwanego „talerzyka” jest różny. Może wynieść około stu złotych przy skromniejszym menu albo nawet 150 złotych przy dwóch ciepłych daniach. Do tego dochodzą desery i koszta alkoholu, które również mogą być wysokie.

Do ceny należy doliczyć obsługę. Większość restauracji oferuje swoje kelnerki i hostessy, ale można również zamówić je osobno. Wtedy koszt pracy za 5-6 godzin wesela w przypadku jednej osoby z obsługi to około 350 zł.

Niech muzyka gra!

Kolejnym wydatkiem, który dotyczyć będzie par młodych organizujących wesele w plenerze, jest koszt zatrudnienia DJ’a. W zależności od terminu i doświadczenia wodzireja, cena, którą trzeba zapłacić, to około 1000-2500 zł. W to wchodzą dodatki – maszyny do robienia dymu czy światła, które z pewnością ubogacą każdą imprezę.

Dodatkowe opłaty i uwagi

Co jeszcze należy wliczyć? Opłaty urzędowe to koszt 84 zł plus 1000 zł za udzielenie ślubu w plenerze. Miejsce, w którym on się odbędzie, można załatwić za darmo lub wynająć. Cena za jeden dzień może dojść nawet do 2500 złotych. Dodatkowo, jeśli planuje się wesele do białego rana, trzeba pamiętać o ciszy nocnej. Nie w każdym miejscu będzie można pozwolić sobie na głośną muzykę przez wiele godzin.

Koszt wesela w plenerze to temat, który poruszony zostanie podczas Wedding Trade Show. Zapraszamy do Wrocławia już 13 grudnia! Zarejestruj się już dziś.

Sprawdź nas także na Facebooku!

Wedding Trade Show

Wedding Trade Show Team

Zobacz również

Lista gości weselnych. Kluczowe wskazówki

Planowanie ślubu nie jest łatwym zadaniem. Jest nieskończenie wiele rzeczy, którymi trzeba się zająć, a każda z nich wymaga wielu…

Czarna suknia ślubna – nadmierna ekstrawagancja czy kreatywność?

Czarna suknia ślubna? Wiele osób marszczy brwi, kiedy o niej słyszy. A może w dobie coraz większej liberalizacji podejścia do…

Na ten jeden dzień czeka się całe życie. Przygotuj się do niego z Wedding Trade Show

11 kwietnia 2021, Wrocławskie Centrum Kongresowe i wydarzenie, które spełni ślubne marzenia młodych par. Na ten dzień czeka się całe…