Lista gości weselnych. Kluczowe wskazówki

Planowanie ślubu nie jest łatwym zadaniem. Jest nieskończenie wiele rzeczy, którymi trzeba się zająć, a każda z nich wymaga wielu przemyśleń. Jednym z nich jest lista gości weselnych.

Jednym z najważniejszych aspektów planowania ślubu jest lista gości weselnych.
Liczba zaproszonych, z którymi spędza się ten dzień, ma bezpośredni wpływ na wszystkie aspekty wesela - od miejsca, przez aranżację, po wydatki. Zaproszenie wszystkich, których się zna, i na których zależy, to luksus, na który stać niewielu. Na czym warto się więc skupić przy tworzeniu spisu?

Stworzenie listy marzeń

Niezależnie od tego, czy chce się zorganizować małe kameralne wesele tylko z bliskimi przyjaciółmi i rodziną, czy też duże przyjęcie ze wszystkimi, których się zna, warto stworzyć listę marzeń. Należy wypisać nazwiska osób, które muszą być obecne na wydarzeniu. To do nich będzie się dobierać resztę.

DRUHNY. JAKIE MAJĄ OBOWIĄZKI?

Realistyczna liczba maksymalna

Jest ona ważna, ponieważ wybierając miejsce, należy wziąć pod uwagę maksymalną liczbę miejsc noclegowych. Ponadto, istotna jest wydolność cateringu i budżetu zaplanowanego na ślub.
Lepiej też nie rezerwować miejsca dla maksymalnej liczby gości. Dlaczego? Ponieważ nawet do dnia ślubu lista gości weselnych może ulec zmianie. Warto jest więc mieć choć trochę zapasu.

Lista gości weselnych

Podział listy

Należy również zadecydować, jak podzielić listę gości ze strony panny młodej i pana młodego. Najlepszym sposobem podjęcia decyzji jest zebranie rodziny i wspólne podjęcie decyzji, aby uniknąć zamieszania i bałaganu. Kompromis to pół na pół.

ŚLUB DIANY I KAROLA. MIAŁ BYĆ BAJĄ, BYŁ POCZĄTKIEM KATASTROFY

Ustalenie zasad

Nie trzeba być hojnym z zaproszeniami, jeśli nie można sobie na to pozwolić. Oznacza to nauczenie się odmawiania znajomym i rodzinie. To ślub pary młodej i to tylko ona może decydować o tym, kto jest dla niej ważny, a kto nie. Wszelkie zewnętrzne naciski, który przy okazji tak doniosłego wydarzenia jest dużo, warto ignorować.

Bycie zorganizowanym

Kluczem do tego, aby nie zatracić się całkowicie w procesie organizacji wesela jest pozostanie skupionym i konsekwentnym. Wiele par uznaje dlatego, że pomocny jest wedding planner, który ułatwia obiektywne spojrzenie na całą imprezę. Jednocześnie jest to osoba koordynująca ustalenie finalnej listy gości weselnych. Zajmuje się bowiem na bieżąco odmowami, a także potwierdzeniami.

Najlepsze ślubne inspiracje i porady poznasz również dzięki Wedding Trade Show.

Zapraszamy do Wrocławia już 11 Kwietnia! Zarejestruj się już dziś.

Sprawdź nas także na Facebooku!

Wedding Trade Show

Złotym sponsorem wydarzenia jest Kawoj.

Wedding Trade Show Team

Zobacz również

Ślub ekumeniczny. Czy inne wyznanie jest przeszkodą?

Ślub w kościele niesie ze sobą pewną magię, która towarzyszy uroczystości. Co jednak, jeśli przyszli małżonkowie są różnych wyznań? Wtedy…

Elegancki Wrocław zamieni się w stolicę mody ślubnej. Odwiedź Wedding Trade Show!

7 listopada we Wrocławskim Centrum Kongresowym odbędzie się Wedding Trade Show – największy event w branży ślubnej. Na uczestników czekają…

Suknia ślubna - nowa czy używana? Czy to oszczędność kosztem mody?

Nie da się ukryć – ślub i wesele to duże koszta dla młodej pary. Nie wszyscy chcą wydać majątek życia…