Najlepsze pomysły na wieczór kawalerski. Bądź oryginalny!

Ostatnio przedstawialiśmy Wam pomysły na wieczór panieński, czas więc na wieczór kawalerski! Gdzie zabrać pana młodego, by nie zapomniał ostatniej nocy wolności do końca życia? Sprawdźcie sami!

Jeśli zapyta się przeciętnych mężczyzn, z czym kojarzy im się wieczór kawalerski, zdecydowana większość odpowie, że z imprezą do rana lub wizytami w strip clubach. Co zrobić, by wymknąć się schematom i zaserwować uczestnikom coś oryginalnego?

Tak, jak w przypadku pomysłów na wieczór panieński, o których pisaliśmy niedawno, należy wziąć pod uwagę upodobania przyszłego małżonka. Jeśli jest duszą towarzystwa i nieustraszonym poszukiwaczem przygód, można pozwolić sobie na ekstremalne rozrywki. Jeżeli natomiast jest raczej spokojnym człowiekiem, który na co dzień unika „szaleństw”, należałoby delikatnie wypytać go, czy zabawa wykraczająca poza granice jego normalnej strefy komfortu mu odpowiada.

Wieczór kawalerski – pomysły

Spływ kajakowy

Aktywny wypoczynek na łonie natury? Dreszczyk emocji w starciu z naturą? To wszystko zapewni spływ kajakowy. Trasę dobiera się w zależności od doświadczenia uczestników wieczoru kawalerskiego. Jeśli nie jest się pewnym, czy wszyscy suchą nogą wyjdą z wyzwania, można zdecydować się na kajaki dwuosobowe i podzielić kolegów w pary. Będą mieli większe szanse na spokojne dokończenie spływu.

Paintball

Który z chłopaków w młodości nie wyobrażał sobie, że jest żołnierzem, walczącym na froncie, starając się pokonać wroga? Odwołaniem się dawnych zabaw jest paintball. Wystarczy zebrać kilkuosobową grupę i można urządzić prawdziwą walkę! Niektóre z firm zapewniają specjalne atrakcje przeznaczone na wieczór kawalerski. W ich skład wchodzi afterparty z kilkoma drinkami w ofercie, jak również catering.

Jeśli obawiacie się, że uderzenie kulkami z farbą wywoła obrażenia, które przed ślubem niekoniecznie są mile widziane, można zdecydować się na „paintball” laserowy.

Strzelanie

Sporo emocji dostarczy również kurs strzelania. Już za kilkadziesiąt złotych od osoby można nauczyć się korzystać z różnego rodzaju broni i w bezpiecznych warunkach sprawdzić swoje umiejętności. Na koniec sesji zazwyczaj otrzymuje się nie tylko pamiątkowe zdjęcia, ale także wzornik strzałów. Ten sposób spędzenia wieczoru kawalerskiego przypadnie do gustu każdemu miłośnikowi adrenaliny, który chce w efektywny (i efektowny) sposób odreagować przedślubne stresy. Może przerodzi się w prawdziwą pasję?

wieczór kawalerski survival

Survival

Kąpiel w rzece lub jeziorem, połów ryb, które później przyrządzi się na kolację, spanie pod gołym niebem na łonie natury. Survival ma w sobie wiele uroku! Jeśli uczestnicy wieczoru kawalerskiego chcą się jeszcze lepiej poznać w ekstremalnych warunkach, to tego typu impreza będzie dla nich idealna. Skupienie na „pierwotnych” potrzebach jest gwarantem odcięcia się od bieżących stresów. Ponadto, natura potrafi nieźle zaskoczyć!

Quady

Rajdy terenowe to gratka dla miłośników motoryzacji! Wyjazd na sztuczne wydmy, bagna, dziewicze tereny lub puszczę quadami to kolejny sposób na to, by nie tylko zintegrować uczestników wieczoru kawalerskiego. Zapewni im się również sporą dawkę emocji. Rajdy można zakończyć wspólnym ogniskiem lub survivalem, łącząc ze sobą dwa pomysły na ostatnią imprezę wolności przyszłego pana młodego.

Ścianka wspinaczkowa

Jeśli pan młody nie jest typem survivalowca, ale za to lubi aktywny wypoczynek, jedną ze składowych wieczoru kawalerskiego może być ścianka wspinaczkowa. Podobnie jak strzelnice czy firmy zajmujące się paintballem, część z nich oferuje specjalne pakiety na tego typu okazje, do standardowego wspinania dokładając również drinki lub usługi gastronomiczne w cenie.

Escape room

Nie każdy chce się nadmiernie napocić podczas ostatniej imprezy przed ślubem. Jeśli pan młody nie przepada za ekstremalnymi sposobami spędzania wolnego czasu lub od aktywnych rozrywek woli te umysłowe, świetnym rozwiązaniem jest wybranie się do escape roomu. To nie tylko okazja do sprawdzenia sprawności umysłu, ale również większej integracji grupy, która niekoniecznie dobrze się zna.

Wieczór kawalerski powinien być niezapomniany, ale i bez powodów do wstydu

Wieczory kawalerskie znane z medialnego przekazu są dość jednoznaczne – striptiz, dużo alkoholu i nieplanowana kradzież tygrysa. Zanim jednak pójdzie się „w tango” warto zastanowić się, czym event ma być. Czy jest to faktycznie ostatni powiew wolności, który na maksa należy wykorzystać w każdym możliwym aspekcie? Czy też będzie to podsumowanie pewnego rozdziału, z którego chce się zapamiętać tylko pozytywne wspomnienia? Przede wszystkim warto jednak pamiętać, że po tej imprezie jest jeszcze etap „żyli długo i szczęśliwie”. Dobrze więc działać tak, by faktycznie móc go rozpocząć z czystą kartą.

Sprawdź nas także na Facebooku!

Wedding Trade Show

Wedding Trade Show Team

Zobacz również

Lista gości weselnych. Kluczowe wskazówki

Planowanie ślubu nie jest łatwym zadaniem. Jest nieskończenie wiele rzeczy, którymi trzeba się zająć, a każda z nich wymaga wielu…

Czarna suknia ślubna – nadmierna ekstrawagancja czy kreatywność?

Czarna suknia ślubna? Wiele osób marszczy brwi, kiedy o niej słyszy. A może w dobie coraz większej liberalizacji podejścia do…

Na ten jeden dzień czeka się całe życie. Przygotuj się do niego z Wedding Trade Show

11 kwietnia 2021, Wrocławskie Centrum Kongresowe i wydarzenie, które spełni ślubne marzenia młodych par. Na ten dzień czeka się całe…