Najsłynniejsi projektanci mody ślubnej

Dla każdej panny młodej suknia jest jedną z najważniejszych części ślubnego wydarzenia. Najsłynniejsi projektanci mody ślubnej tworzą dzieła warte tysiące. Nie każdego na nie stać, ale każdy może się nimi zainspirować!

Najdroższa suknia ślubna świata kosztowała 12 milionów dolarów i do tej pory nikt nie zdecydował się na jej zakup. Po projekty wysadzane kryształami zgłaszają się nieliczni, a z ofert najpopularniejszych projektantów korzystają wyłącznie osobowości z pierwszych stron gazet. Kim Kardashian za swoją suknię zapłaciła pół miliona dolarów. Niewiele mniej podatnicy wyłożyli na projekt, w którym jeden z najważniejszych dni w życiu spędziła Kate Middleton.

Projektanci mody ślubnej prześcigają się w oryginalnych pomysłach i ponadczasowych kreacjach. Choć na suknie od nich stać niewielu, zawsze można się nimi zainspirować!

Vera Wang

Chińska projektantka mody jest zdecydowanie numerem jeden z branży ślubnej. Ubierały się u niej największe gwiazdy światowego formatu. Doświadczenie w trendach zdobywała dzięki w pracy w Vouge, później została zatrudniona przez samego Ralpha Laurenta. Po dwóch latach założyła własny butik w Nowym Jorku. Suknie ślubne szyła między innymi dla Ivanki Trump, a także Chelsea Clinton. Jej projekty były również obecne na największych planach zdjęciowych świata – między innymi w „Plotkarze”. To ona stworzyła także suknię dla Carrie Bradshaw z serialu „Seks w wielkim mieście”. Koszta sukien? Od 2 do nawet 30 tysięcy dolarów.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by VERA WANG (@verawanggang) on

Oscar de la Renta

Urodził się w Santo Domingo. Jego ojciec to Hiszpan, a matka to Dominikanka. Kształcił się na madryckiej Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych, a jego głównym źródłem utrzymania były szkice wykonywane na zlecenie hiszpańskich domów mody. Jego suknie ślubne nosiły między innymi Amal Clooney, czyli żona Georga Clooney’a, Kate Bosworth, Katherine Heigl, a także Jenna Bush. Ceny? Zaczynają się od 7 tysięcy dolarów.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Oscar de la Renta (@oscardelarenta) on

Naeem Khan

Indyjsko-amerykański projektant znany jest z tworzenia ozdobnych i wysadzanych błyskotkami projektów. Co ciekawe, tradycja umiłowana mody była w jego rodzinie kultywowana od lat. Już jego dziadek projektował dla rodziny królewskiej, a pasję „przelał” na swojego wnuka. Jego projekty noszone były przez największe światowe gwiazdy – między innymi Beyonce, Jennifer Lopez, Taylor Swift, Katy Perry, jak również Penelope Cruz. Ceny ślubnych projektów artysty zaczynają się od 10 tysięcy dolarów.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by NAEEM KHAN LTD (@naeemkhannyc) on

Najlepsze ślubne inspiracje poznasz również dzięki Wedding Trade Show.

Zapraszamy do Wrocławia już 11 kwietnia! Zarejestruj się już dziś.

Sprawdź nas także na Facebooku!

Wedding Trade Show

Wedding Trade Show Team

Zobacz również

Lista gości weselnych. Kluczowe wskazówki

Planowanie ślubu nie jest łatwym zadaniem. Jest nieskończenie wiele rzeczy, którymi trzeba się zająć, a każda z nich wymaga wielu…

Czarna suknia ślubna – nadmierna ekstrawagancja czy kreatywność?

Czarna suknia ślubna? Wiele osób marszczy brwi, kiedy o niej słyszy. A może w dobie coraz większej liberalizacji podejścia do…

Na ten jeden dzień czeka się całe życie. Przygotuj się do niego z Wedding Trade Show

11 kwietnia 2021, Wrocławskie Centrum Kongresowe i wydarzenie, które spełni ślubne marzenia młodych par. Na ten dzień czeka się całe…