Odpowiednia pielęgnacja przed ślubem. O czym pamiętać zanim powie się „tak”?

Każda panna młoda chce w dniu swojego ślubu wyglądać wyjątkowo. Co i kiedy zrobić, żeby w tym najważniejszym dniu czuć się wspaniale? Odpowiednia pielęgnacja przed ślubem – trzeba ją zacząć wcześniej niż myślisz!

Zmiany zacznij jak najwcześniej

Niestety, nic w życiu nie działa jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Jeśli przez wiele lat ktoś dopuszczał się zaniedbań, nie może oczekiwać, że w dwa tygodnie doprowadzi się do idealnej formy. Długotrwała, odpowiednia pielęgnacja przed ślubem dotyczy też uprawiania sportu i dbania o sylwetkę.

Na kilka miesięcy przed „dniem zero” warto więc określić swoje cele. Jeśli do ślubu chce się stracić 10 kg, najlepiej będzie postawić na rozpoczęcie procesu odchudzania na co najmniej 10 tygodni przed weselem. To pozwoli na zrzucenie 1 kg tygodniowo w zdrowy i bezpieczny sposób.

W tym momencie warto również postawić na zdrowe odżywianie. Organizacja wesela to stresujący proces, który bardzo często odbija się na zdrowiu panny młodej. Dobrze jest więc zrobić wszystko, by zapewnić ciału jak najlepsze warunki do regeneracji. Dieta oparta na dużej liczbie warzyw i owoców, postawienie na uzupełnianie poziomu białka i wartościowych mikroskładników nie tylko poprawi kondycję skóry, włosów i paznokci, ale także wspomoże proces odchudzania. Nie można również zapomnieć o piciu wody! 2 litry dziennie to minimum, by cera stała się świeża i czysta.

Odpowiednia pielęgnacja przed ślubem

Kilka miesięcy przed ślubem

Poza dietą, na kilka miesięcy przed ślubem warto zadbać o aspekty, które trudno jest poprawić od razu. Do ich grona można zaliczyć kondycję włosów, skóry i paznokci. Na 3-4 miesiące przed weselem dobrze jest udać się do dermatologa, zaufanej manicurzystki czy fryzjera,. Oni doradzą, w jaki sposób o siebie zadbać, aby wszystko w czasie „dnia zero” prezentowało się idealnie. Jeśli chodzi o tego ostatniego specjalistę, to nawet pół roku przed datą warto jest zadbać o odpowiednią koloryzację włosów, wyrównania kolorytu czy pozbycie się odrostów.

Ważne jest także, by zatroszczyć się o zęby. Proces wybielania nieco trwa, dlatego na dwa miesiące przed datą ślubu należy wybrać się do dentysty, który zaleci odpowiednie leczenie.

Ostatni dzwonek

Ostatni miesiąc to czas finalnych przymiarek. Suknia leży już prawie idealnie, włosy, skóra, paznokcie i zęby powinny być już w wymarzonym stanie, a kondycja na świetnym poziomie. Co zostało? Próbne fryzury i makijaże. Żeby dobrać je idealnie do sukni i stylu panny młodej potrzeba prób i błędów. Miesiąc do ślubu to idealny czas, żeby sobie na nie pozwolić.

Ostatni tydzień to czas relaksu i poprawek. To właśnie wtedy dobrze udać się na relaksujący masaż, wykonać manicure i pedicure, ale również postawić na opaleniznę – na przykład natryskową. Najważniejsze jest jednak to, żeby ten czas wykorzystać na zdrowy i długi sen, by móc w pełni cieszyć się dniem wesela.

Odpowiednia pielęgnacja przed ślubem będzie jednym z tematów poruszonych na Wedding Trade Show. Zapraszamy do Wrocławia już 13 grudnia! Zarejestruj się już dziś.

Sprawdź nas także na Facebooku!

Wedding Trade Show

Wedding Trade Show Team

Zobacz również

Lista gości weselnych. Kluczowe wskazówki

Planowanie ślubu nie jest łatwym zadaniem. Jest nieskończenie wiele rzeczy, którymi trzeba się zająć, a każda z nich wymaga wielu…

Czarna suknia ślubna – nadmierna ekstrawagancja czy kreatywność?

Czarna suknia ślubna? Wiele osób marszczy brwi, kiedy o niej słyszy. A może w dobie coraz większej liberalizacji podejścia do…

Na ten jeden dzień czeka się całe życie. Przygotuj się do niego z Wedding Trade Show

11 kwietnia 2021, Wrocławskie Centrum Kongresowe i wydarzenie, które spełni ślubne marzenia młodych par. Na ten dzień czeka się całe…