Wedding Trade Show bezpiecznym wydarzeniem. Czytaj więcej
Prezent na ślub zamiast kwiatów. Oryginalne pomysły

Pierwsze skojarzenia ze słowem ślub? Bukiety! Piękny, aczkolwiek niepraktyczny wybór. Prezent na ślub zamiast kwiatów. O co poprosić gości?

Większość polskich ślubów kończy się nie tylko zmęczeniem pary młodej i gości, ale także wannami i wiaderkami pełnymi kwiatów. Te wyglądają pięknie, jednak przez krótki czas i często ich nadmiar powoduje, że nowożeńcy rozdają je rodzinie i najbliższym przyjaciołom. Jaki wybrać prezent na ślub zamiast kwiatów?

Kupon totolotka lub zdrapka

To bardzo ciekawy prezent. Wystarczy kupon za dyszkę i para młoda na pewno będzie miała wiele radości, sprawdzając, czy nie udało im się wygrać czegoś więcej. Podobnie sprawa się ma, jeśli chodzi o zdrapki. Może nowożeńcy będą mieli podwójne szczęście – nie tylko zwiążą się na całe życie, ale również będą się cieszyć z dodatkowych pieniędzy?

Wino

Ślub to powód do tego, by się weselić. Para młoda będzie miała jednak wiele okazji, do tego, by uczcić kolejne wspólne tygodnie i miesiące. Świetnym pomysłem do wykorzystania zamiast kupna kwiatów jest postawienie na alkohol – najlepiej eleganckie wina, która umilą młodym niejeden wspólny posiłek lub wieczór.

Książki

Jeśli pana młoda to fani książek, mogą być dla nich świetnym pomysłem. Kryminały? Bestsellery? A może klasyka? Przekrój literatury jest spory i na pewno będzie można wybrać coś dla zakochanych. Zapewniamy – radości sprawi to więcej niż kwiaty, które po 2-3 dniach trzeba będzie wyrzucić.

Prezent na ślub zamiast kwiatów

Gry planszowe lub puzzle

Rozrywka, która triumfy święciła w dzieciństwie, znów jest na topie nawet wśród starszych. Wspólne wieczory poświęcone grze w planszówki lub puzzle to jedna z obecnie ulubionych metod spędzania czasu. Para młoda będzie je mogła wykorzystać do wzajemnej rywalizacji, jak i zaprosić do siebie znajomych i spędzić miły wieczór w większym gronie.

Akcja charytatywna

To pomysł, który w ostatnich latach jest internetowym viralem. Zamiast przeznaczania 20-30 złotych na bukiet, można poprosić gości i przelanie tych kwot na na konto wybranej fundacji lub zakup przydatnych produktów – karmy dla schronisk czy przyborów szkolnych lub pluszowych misiów dla domów dziecka lub najmłodszych z rodzin potrzebujących.

„Ładne, ale są pilniejsze wydatki”

To cała grupa rzeczy, która sprawi przyjemność młodej parze, ale zazwyczaj należy do ostatnich punktów na liście wydatków. Ozdobne mydła, świece zapachowe, egotyczne rośliny doniczkowe, poduszki, masażery – rzeczy do wyboru jest mnóstwo. Ważne, żeby wpasowały się w gusta nowożeńców.

Więcej ślubnych inspiracji, pomysłów na prezent na ślub zamiast kwiatów, a także sporą dawkę przydatnych rad dostaniesz podczas Wedding Trade Show. Zapraszamy do Wrocławia już 13 grudnia! Zarejestruj się już dziś.

Sprawdź nas także na Facebooku!

Wedding Trade Show

Wedding Trade Show Team

Zobacz również

Zaproszenia ślubne – kiedy zamówić i kiedy wysłać?

Zaproszenia ślubne dla wielu są sporym wyzwaniem, a ich przygotowanie zajmuje sporo czasu. Kiedy je zamówić i wysłać, by oszczędzić…

Stój na wesele. Jak się ubrać, by zrobić to z klasą i nie popełnić faux pas?

Mało jest okazji, w czasie których tak bardzo zależy nam, by dobrze wyglądać. Strój na wesele - jak się ubrać,…

Etykieta ślubna. Co wypada, a co nie?

Kiedy wysłać zaproszenia na ślub? A może wręczać je osobiście? Czy poprosić rodziców panny młodej o zgodę na ślub? A…