Ślub w święta. Zalet wbrew pozorom jest sporo!

Ślub w święta to dla wielu temat kontrowersyjny. Czy warto dzielić wyjątkowość jednego z najbardziej magicznych okresów w roku na dodatkową uroczystość?

Ślub w święta – zalety

Czas urlopów

Wbrew pozorom kontrowersyjny ślub w święta ma wiele zalet. Największą z nich jest na pewno atmosfera podwójnej wyjątkowości, która towarzyszyć będzie wydarzeniu. Końcówka grudnia dla wielu osób jest momentem wyciszenia, poświęcenia się rodzinie. Z pragmatycznego punktu widzenia istotne jest również to, że wtedy większość osób... bierze urlop. Nie powinno być więc problemów z organizacją eventu w konkretnym gronie, ponieważ każdy i tak planuje sobie na ten czas wolne od pracy.

Oryginalność

Okres weselny dla większości osób oznacza wiosnę i lato. Mało kto decyduje się na ślub na jesień, a w zimie zaledwie garstka. Ceremonia o tej porze roku na pewno będzie zapamiętana przez wszystkich gości jako wyjątkowa!

Dodatkowe atrakcje

Zima umożliwia organizację kilku dodatkowych atrakcji weselnych. Wśród nich wyszczególnić można między innymi zrobienie kuligu, a także ogniska w urokliwym klimacie. Tradycyjne weselne zabawy w śnieżną zimę można zamienić na wspólne tematyczne lepienie bałwanów, a nawet… bitwę na śnieżki.

Jedzenia w bród!

Jednym z największych kosztów wesela jest jedzenie. Jak wiadomo, w święta jest go całe mnóstwo! Można je wykorzystać także na przyjęciu, nieco tnąc koszta.

O rezerwację jest łatwiej

W sezonie letnim hotele i sale weselne cieszą się bardzo dużym obłożeniem nawet mimo obostrzeń sanitarnych. Trudno jest zorganizować ślub na kilka miesięcy do przodu. Czasami czeka się w kolejne nawet dwa, trzy sezony! Inaczej sprawa wygląda w zimie. Większe lokale zazwyczaj świecą pustkami, popularnością ciesząc się wyłącznie w czasie Wigilii firmowych. Organizacja wesela nawet w krótkim czasie nie powinna stanowić więc większego problemu.

Ślub w święta

Wyjątkowy klimat

Nie ulega wątpliwości, że świąteczny czas jest wyjątkowy. Przyozdobienie, magiczne choinkowe lampki, płatki śniegu. To wszystko powoduje, że już od najmłodszych lat kojarzy się mimo chłodu zimy z ciepłem i spokojem. Wesele w tym czasie pozwoli na wykorzystanie tych atutów. Można atrakcyjnie przyozdobić salę, na stole postawić moc świeczników, dodać zdobienia z cynamonu, jak również gałęzi drzew iglastych.

Ponadto, rozszerza się lista możliwości wykonania drobnych prezentów dla gości. Mogą być to pierniczki, świąteczne czekoladki, a także okolicznościowe przyprawy.

Ślub w święta – wady

Wszystko do jednego worka

Ślub w święta ma też swoje wady. Jedną z nich jest to, że z jednej strony otrzymuje on dodatkową, wyjątkową atmosferę, ale jednocześnie odbiera ją innemu dniu w kalendarzu, który mógłby być szczególny. Rocznice ślubu nie będą aż tak jasnymi punktami w ciągu roku, ponieważ nieco zleją się z przeżywaniem okresu Bożego Narodzenia.

Prezent – jeden mimo dwóch okazji

Każdy kto urodził się w dniu jakieś święta zna ten ból – mimo dwóch okoliczności, zazwyczaj dostaje jeden prezent. Tak samo będzie w przypadku rocznic wypadających w okresie wigilijnym. Zazwyczaj małżonkowie wręczają sobie wtedy jeden, wspólny prezent. Możliwe, że podarunki wręczane w trakcie ceremonii również będą wspólne, co dla niektórych może być wadą tego rozwiązania.

Ślub w święta

Niepewna pogoda

Organizując ślub w święta, każdy wyobraża sobie przepiękną, białą scenerię. Tak nie musi jednak być zważywszy na to, jak rzadko w Polsce obecnie pada śnieg! Trzeba się przygotować, że romantyczna sesja zdjęciowa wcale taka nie będzie, ponieważ przyjdzie ją organizować w mało urokliwym, późnojesiennym otoczeniu.

Pogoda wymagać będzie również odpowiedniego doboru strojów. Panna młoda nie będzie mogła non-stop występować w zwiewnej i cienkiej sukni. Musi mieć przygotowane cieplejsze okrycie, które sprawi, że pierwszych dni małżeństwa nie spędzi z gorączką i przeziębieniem.

To może być problematyczny okres

Niestety, nie dla wszystkich wolne w święta będzie wystarczającym powodem do tego, by uczestniczyć w innej ważnej uroczystości w tym okresie. Trzeba być gotowym na to, że część gości wyjeżdża nieco dalej, by spędzić czas z rodziną, i nie będzie w stanie dołączyć do ceremonii. Inni zasłonić się mogą spędzaniem czasu w gronie wyłącznie rodzinnym.

Najlepsze ślubne inspiracje i porady poznasz również dzięki Wedding Trade Show.

Zapraszamy do Wrocławia już 11 Kwietnia! Zarejestruj się już dziś.

Sprawdź nas także na Facebooku!

Wedding Trade Show

Złotym sponsorem wydarzenia jest Kawoj.

Wedding Trade Show Team

Zobacz również

Lista gości weselnych. Kluczowe wskazówki

Planowanie ślubu nie jest łatwym zadaniem. Jest nieskończenie wiele rzeczy, którymi trzeba się zająć, a każda z nich wymaga wielu…

Czarna suknia ślubna – nadmierna ekstrawagancja czy kreatywność?

Czarna suknia ślubna? Wiele osób marszczy brwi, kiedy o niej słyszy. A może w dobie coraz większej liberalizacji podejścia do…

Na ten jeden dzień czeka się całe życie. Przygotuj się do niego z Wedding Trade Show

11 kwietnia 2021, Wrocławskie Centrum Kongresowe i wydarzenie, które spełni ślubne marzenia młodych par. Na ten dzień czeka się całe…