Stój na wesele. Jak się ubrać, by zrobić to z klasą i nie popełnić faux pas?

Mało jest okazji, w czasie których tak bardzo zależy nam, by dobrze wyglądać. Strój na wesele - jak się ubrać, by zrobić to z klasą i nie popełnić faux pas?

Niewiele jest okazji do tego, by ubrać się elegancko i z klasą. Ślub i wesele są jednymi z nich. Jakie rozwiązania są najlepsze? Warto postawić na rzeczy, które zarówno podkreślą indywidualny styl, jak również będą adekwatne do okazji.

Złota zasada – biały należy do panny młodej

Największym i niewybaczalnym ślubnym faux pas jest sytuacja, w której któraś z pań przywdziewa białą suknię. Nie chodzi tu wyłącznie o czystą odmianę tego koloru, ale również jej delikatnie różniące się wariacje wchodzące w jasny beż czy bardzo jasny odcień nude. To jedna z niewielu okazji w życiu, w której świeżo upieczona małżonka ma prawo być całkowicie w centrum uwagi z przyciągającą wzrok suknią na czele. Zaproszone przez nią koleżanki czy członkinie rodziny nie powinny odbierać jej tej przyjemności. Z tego samego względu eksperci sugerują, by kreacje nie były najbardziej przyciągającymi wzrok.

Stój na wesele

Stroje dla druhen

Według tradycji strój dla druhny czy świadkowej powinien estetycznie komponować się z suknią panny młodej. Nie chodzi tu o kolor, ale na przykład użyte materiały i ich upięcia. Jeśli główna bohaterka wieczoru wybiera kreację z koronką, druhny mogą czuć „błogosławieństwo” użycia podobnego materiału. Jeżeli natomiast sięga po dość wycięty fason, na takie nawiązania mogą sobie pozwolić również najbliższe pannie młodej kobiety.

Zwyczajowo przyjęło się, że najbardziej odpowiadającymi kolorami dla druhen są pastele. Jeśli jednak para młoda decyduje się na ślub w stylu rustykalnym lub boho, można pozwolić sobie na większe barwne szaleństwo. Najgorszym z możliwych rozwiązań są natomiast intensywne czerwienie lub stroje w kolorze bordo.

Jak długie powinny być suknie?

Wszystko zależy od skali imprezy. W dzisiejszych, pandemicznych czasach wesela zazwyczaj są skromniejsze i bardziej kameralne. To pozwala na wykorzystanie rozwiązań, które na całonocnych, bardzo eleganckich wydarzeniach nie byłyby dobrze przyjęte. Dzięki temu nawet krótszą, koktajlową sukienkę i kolorystycznie dobrany żakiet potraktować można jako praktyczny ślubny komplet.

Trzeba jednak pamiętać, że bardzo krótkie i obcisłe minisukienki mogą zostać odebrane jako niezachowanie należytej powagi ślubu i próbę odwrócenia uwagi od młodej pary. Warto jest więc je sobie na ten dzień odpuścić.

Garderoba dla mężczyzn

Sprawa jest o wiele mniej skomplikowana niż w przypadku strojów kobiecych. Można to skrócić do zdania – każda marynarka dobrze dopasowana kolorystycznie do spodni i eleganckie buty będą dobre. Panowie muszą pamiętać jedynie o tym, by materiały były odpowiednio dobrane, i by unikać noszenia jeansów, które na ślubie odczytywane są jako modowe faux pas.

Najlepsze ślubne inspiracje i porady poznasz również dzięki Wedding Trade Show.

Zapraszamy do Wrocławia już 11 kwietnia! Zarejestruj się już dziś.

Sprawdź nas także na Facebooku!

Wedding Trade Show

Wedding Trade Show Team

Zobacz również

Lista gości weselnych. Kluczowe wskazówki

Planowanie ślubu nie jest łatwym zadaniem. Jest nieskończenie wiele rzeczy, którymi trzeba się zająć, a każda z nich wymaga wielu…

Czarna suknia ślubna – nadmierna ekstrawagancja czy kreatywność?

Czarna suknia ślubna? Wiele osób marszczy brwi, kiedy o niej słyszy. A może w dobie coraz większej liberalizacji podejścia do…

Na ten jeden dzień czeka się całe życie. Przygotuj się do niego z Wedding Trade Show

11 kwietnia 2021, Wrocławskie Centrum Kongresowe i wydarzenie, które spełni ślubne marzenia młodych par. Na ten dzień czeka się całe…