Wedding Trade Show bezpiecznym wydarzeniem. Czytaj więcej
Stój na wesele. Jak się ubrać, by zrobić to z klasą i nie popełnić faux pas?

Mało jest okazji, w czasie których tak bardzo zależy nam, by dobrze wyglądać. Strój na wesele - jak się ubrać, by zrobić to z klasą i nie popełnić faux pas?

Niewiele jest okazji do tego, by ubrać się elegancko i z klasą. Ślub i wesele są jednymi z nich. Jakie rozwiązania są najlepsze? Warto postawić na rzeczy, które zarówno podkreślą indywidualny styl, jak również będą adekwatne do okazji.

Złota zasada – biały należy do panny młodej

Największym i niewybaczalnym ślubnym faux pas jest sytuacja, w której któraś z pań przywdziewa białą suknię. Nie chodzi tu wyłącznie o czystą odmianę tego koloru, ale również jej delikatnie różniące się wariacje wchodzące w jasny beż czy bardzo jasny odcień nude. To jedna z niewielu okazji w życiu, w której świeżo upieczona małżonka ma prawo być całkowicie w centrum uwagi z przyciągającą wzrok suknią na czele. Zaproszone przez nią koleżanki czy członkinie rodziny nie powinny odbierać jej tej przyjemności. Z tego samego względu eksperci sugerują, by kreacje nie były najbardziej przyciągającymi wzrok.

Stój na wesele

Stroje dla druhen

Według tradycji strój dla druhny czy świadkowej powinien estetycznie komponować się z suknią panny młodej. Nie chodzi tu o kolor, ale na przykład użyte materiały i ich upięcia. Jeśli główna bohaterka wieczoru wybiera kreację z koronką, druhny mogą czuć „błogosławieństwo” użycia podobnego materiału. Jeżeli natomiast sięga po dość wycięty fason, na takie nawiązania mogą sobie pozwolić również najbliższe pannie młodej kobiety.

Zwyczajowo przyjęło się, że najbardziej odpowiadającymi kolorami dla druhen są pastele. Jeśli jednak para młoda decyduje się na ślub w stylu rustykalnym lub boho, można pozwolić sobie na większe barwne szaleństwo. Najgorszym z możliwych rozwiązań są natomiast intensywne czerwienie lub stroje w kolorze bordo.

Jak długie powinny być suknie?

Wszystko zależy od skali imprezy. W dzisiejszych, pandemicznych czasach wesela zazwyczaj są skromniejsze i bardziej kameralne. To pozwala na wykorzystanie rozwiązań, które na całonocnych, bardzo eleganckich wydarzeniach nie byłyby dobrze przyjęte. Dzięki temu nawet krótszą, koktajlową sukienkę i kolorystycznie dobrany żakiet potraktować można jako praktyczny ślubny komplet.

Trzeba jednak pamiętać, że bardzo krótkie i obcisłe minisukienki mogą zostać odebrane jako niezachowanie należytej powagi ślubu i próbę odwrócenia uwagi od młodej pary. Warto jest więc je sobie na ten dzień odpuścić.

Garderoba dla mężczyzn

Sprawa jest o wiele mniej skomplikowana niż w przypadku strojów kobiecych. Można to skrócić do zdania – każda marynarka dobrze dopasowana kolorystycznie do spodni i eleganckie buty będą dobre. Panowie muszą pamiętać jedynie o tym, by materiały były odpowiednio dobrane, i by unikać noszenia jeansów, które na ślubie odczytywane są jako modowe faux pas.

Najlepsze ślubne inspiracje i porady poznasz również dzięki Wedding Trade Show.

Zapraszamy do Wrocławia już 13 grudnia! Zarejestruj się już dziś.

Sprawdź nas także na Facebooku!

Wedding Trade Show

Wedding Trade Show Team

Zobacz również

Zaproszenia ślubne – kiedy zamówić i kiedy wysłać?

Zaproszenia ślubne dla wielu są sporym wyzwaniem, a ich przygotowanie zajmuje sporo czasu. Kiedy je zamówić i wysłać, by oszczędzić…

Etykieta ślubna. Co wypada, a co nie?

Kiedy wysłać zaproszenia na ślub? A może wręczać je osobiście? Czy poprosić rodziców panny młodej o zgodę na ślub? A…

Najpopularniejsze piosenki na ślub – lista

Jaki początek ceremonii, taki cały ślub? Warto jest zadbać o to, by muzyka, która rozpocznie najważniejszy dzień w życiu, na…