Wedding Planner – czy warto go zatrudnić?

W amerykańskich komediach romantycznych śluby są idealnie zorganizowane. Stoi za tym profesjonalny wedding planner. Czy tym samym warto go zatrudnić? Kiedy to zrobić, a kiedy nie?

Eksperci wskazują, że wedding planner pochłania 5-10 procent budżetu zaplanowanego na wesele. To często nie są małe koszta, dlatego zasadne jest pytanie, czy opłaca się zatrudniać osobę, która przejmie na siebie ciężar organizacji ślubu i wesela. Plusów jest dużo więcej niż ewentualnych minusów.

Po pierwsze – plan

Przede wszystkim organizatorzy ślubów pomagają parom zarządzać terminami ślubu. Od początku do końca zapewniają, że będzie się na bieżąco z rozmowami kwalifikacyjnymi i zatrudnianiem dostawców, składaniem wszystkich niezbędnych zamówień i gromadzeniem wszystkiego na miejscu przed wielkim dniem.

Organizatorzy ślubów często skracają czas poświęcony na badania rynku, dostarczając listy preferowanych dostawców, wyjaśnienia dotyczące umów i porady dotyczące najlepszych sposobów na spędzenie czasu i energii na planowanie.

Czytaj również: ŚLUB EKUMENICZNY. CZY INNE WYZNANIE JEST PRZESZKODĄ?

Oszczędność pieniędzy

Dzięki bezpośredniej kooperacji z całą branżą ślubną, wedding planner może pomóc obniżyć koszty dzięki obniżonym cenom i negocjacjom kontraktowym. Jednocześnie odpowiada na początkowe pytania dotyczące budżetu, takie jak koszt fotografa ślubnego lub sposób organizowania harmonogramów płatności dostawców. Jeśli chce się ograniczyć budżet, taka osoba może doradzić, co zredukować, nie rezygnując z wybranej wizji.

Wizja i wystrój

Chociaż motyw i projekt ślubu klarują się zazwyczaj w głowie pary młodej, konsultant ślubny pomaga przekształcić pomysły w rzeczywistość. Posiadane w tej branży doświadczenie powiąże wszystkie szczegóły — od papeterii po ozdoby — w jedną ogólną wizję.

Formalności z głowy

Przy tak wielu dokumentach, umowach, fakturach i rachunkach planowanie ślubu może wydawać się nieco zagmatwane i kłopotliwe. Zadaniem wedding plannera jest upewnienie się, że para młoda ma wszystkie ważne dokumenty przed wyruszeniem na sam ślub. Ten poziom organizacji zapewnia spokój ducha i gwarantuje dopięcie wszelkich formalności jeszcze przed wymarzonym dniem.

Czytaj również: ŚLUB DIANY I KAROLA. MIAŁ BYĆ BAJKĄ, BYŁ POCZĄTKIEM KATASTROFY

Przygotowanie na dzień zero

Przejście od planowania ślubu do samego dnia może często wydawać się nieco zniechęcające. Wedding planner koordynuje przeniesienie wystroju i garderoby do lokalu, upewnia się, że sprzedawcy są informowani o instrukcjach ślubnych i zapewnia spokój oraz organizację do rana.

Tego typu koordynatorzy pomagają w zarządzaniu próbą, ceremonią zaślubin i przejściem w ceremonię weselną. Przodują w zgrabnym zarządzaniu dużymi grupami, dzięki czemu wszystko odbywa się z łatwością.

Wedding Planner

Wedding planner zarządza szczegółami

Co być może najważniejsze, organizatorzy ślubów dbają o wszystkie drobne szczegóły, które pojawiają się podczas całego procesu. Mogą pomóc w stworzeniu tabeli miejsc siedzących, zarządzaniu odpowiedziami i zapewnieniu gościom wszystkich potrzebnych informacji, gdy wybierają się na ślub. Wedding plannerzy skupią się na organizowaniu najdrobniejszych, czasochłonnych szczegółów, dzięki czemu głowy pary młodej są spokojne.

Wedding planner – kto go nie potrzebuje?

Przede wszystkim osoby, które chcą zorganizować naprawdę małe, kameralne przyjęcia dla najbliższych. Nie potrzeba wedding plannera na zorganizowanie weselnego obiadu w restauracji – niektóre z nich w swojej ofercie mają bowiem okolicznościowe przystrojenie lokalu. Kiedy problemem jest strona finansowa, również warto się zastanowić, czy wygoda, z jaką równa się posiadanie wedding plannera, jest w zasięgu możliwości.

Wedding Trade Show się nie zatrzymuje. Zapraszamy na kolejne edycje wydarzenia:
- 12 grudnia Centrum Praskie Koneser, Warszawa
- 6 marca Hala Maszyn, Łódź
- 20 marca Wrocławskie Centrum Kongresowe

Kup bilet już dziś: weddingtradeshow.pl/kup-bilet

Sprawdź nas także na Facebooku!

Wedding Trade Show

Wedding Trade Show Team

Zobacz również

Wedding Trade Show spełniło ślubne marzenia w Łodzi

21 listopada w łódzkiej Hali Maszyn odbyło się Wedding Trade Show. Wydarzenie przygotowało młode pary do najważniejszego dnia w życiu.…

Śluby nie będą miały przed Tobą tajemnic

21 listopada w łódzkiej Hali Maszyn odbędzie się kolejna edycja Wedding Trade Show. Nie ma wydarzenia, które lepiej przygotuje do…

Gotowi na ślub marzeń?

Idealny zespół muzyczny, wystrój perfekcyjnie dopasowany do wyobrażeń młodej pary, doskonale skrojone, eleganckie stroje zakochanych i wszystko dopięte na ostatni…