Wesela - rząd zakazał organizacji! 2021 rok jeszcze ważniejszy dla branży ślubnej

Stało się. Polski rząd ponownie zakazał organizacji imprez okolicznościowych. Wesela nie mogą się odbywać. To olbrzymi cios dla branży, które mocno ucierpiała w okresie letnim. Tym bardziej istotny jest sezon 2021.

Polska gospodarka dochodzi do momentu, w którym na palcach jednej ręki policzyć można branże, które NIE zostały dotknięte przez obostrzenia rządu. Cierpią nie tylko organizatorzy eventów, hotelarze, właściciele siłowni czy gastronomia, ale również sektor ślubny. Ostatnie, środowe, wystąpienia premiera zakazało organizacji wszelkich imprez okolicznościowych – wesel, konsolacji i innych. Do kiedy potrwa zakaz? Co najmniej do 29 listopada.

Branża na krawędzi

Druga fala koronawirusa pogrzebała nadzieję przedsiębiorców działających w branży ślubnej na odrobienie strat z pierwszej połowy roku. Ten sezon dla wielu firm został stracony. Liczą one w tej chwili na kolejny rok, jednak trudno jest przewidzieć, jak sytuacja pandemiczna będzie wtedy wyglądać. Nie wiadomo, czy wesela w ogóle będą się odbywać. Czego oczekuje więc branża? Na zwolnienia z ZUS, dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników, obniżkę VAT na usługi ślubne i zwolnienie obiektów weselnych z podatku od nieruchomości.

Przedstawiciele branży szacują, że przez trudności rynek ślubny skurczy się o ponad połowę. Do tego dochodzą problemy w branży gastronomicznej. Nie wszystkie lokale przetrwają, więc baza obiektów znacząco się skurczy.

wesela

Rok 2021 będzie decydujący

Trudną sytuację branży potęguje niepewność. Zazwyczaj wesela planuje się przecież z rocznym, a nawet dwuletnim wyprzedzeniem. Brak jakiegokolwiek planu rządu na odmrożenie branży sprawia, że przedsiębiorcy z dużym strachem patrzą w przyszłość.

Nie ulega wątpliwości, że 2021 rok będzie kluczowy dla przyszłości tego sektora gospodarki. Warto się do niego przygotować jak najlepiej i w kreatywny sposób zawalczyć o klienta. Po przejściowym okresie zamrożenia działalności, wrócą eventy, które są machiną napędową firm zajmujących się weselami i ślubami. To właśnie tam konsumenci mogą zaznajomić się z najnowszymi trendami, poznać kolekcje poszczególnych projektantów, wypróbować najlepsze rozwiązania, a także poznać sposoby na stworzenie imprezy marzeń. Wydarzenia dedykowane pozwalają na zaprezentowanie ofert bezpośrednio grupie docelowej i rozpoczęcie budowania relacji, która pozytywnie wpływa na płynność finansową biznesu.

Koronawirus zmienił wiele, ale całe szczęście nie wpłynął na uczucia młodych par. Można mieć więc nadzieję, że w niedalekiej przyszłości bez żadnych przeszkód ponownie będzie można celebrować miłość.

Najlepsze ślubne inspiracje i porady poznasz również dzięki Wedding Trade Show.

Zapraszamy do Wrocławia już 11 kwietnia! Zarejestruj się już dziś.

Sprawdź nas także na Facebooku!

Wedding Trade Show

Złotym sponsorem wydarzenia jest Kawoj.

Wedding Trade Show Team

Zobacz również

Lista gości weselnych. Kluczowe wskazówki

Planowanie ślubu nie jest łatwym zadaniem. Jest nieskończenie wiele rzeczy, którymi trzeba się zająć, a każda z nich wymaga wielu…

Czarna suknia ślubna – nadmierna ekstrawagancja czy kreatywność?

Czarna suknia ślubna? Wiele osób marszczy brwi, kiedy o niej słyszy. A może w dobie coraz większej liberalizacji podejścia do…

Na ten jeden dzień czeka się całe życie. Przygotuj się do niego z Wedding Trade Show

11 kwietnia 2021, Wrocławskie Centrum Kongresowe i wydarzenie, które spełni ślubne marzenia młodych par. Na ten dzień czeka się całe…