Wpadki młodej pary, których warto uniknąć

W dniu ślubu wszystko powinno być idealnie. Nie zawsze jednak tak się układa, a niekiedy jest to wina samych nowożeńców. Sprawdź wpadki młodej pary, których warto uniknąć.

Zdecydowana większość młodych par przed ślubem przygotowuje sobie listę rzeczy, o których nie może zapomnieć. Zaznajamia się ze ślubnym „kodeksem” i stara się dopiąć wszystko na ostatni guzik. Są jednak rzeczy, o których naprawdę warto pamiętać i niekoniecznie są związane z wystrojem sali czy ubiorem nowożeńców. Wpadki młodej pary są różnorakie i warto zrobić wszystko, by ich uniknąć.

Zaproszenie nie dla każdego

Każda para młoda na własny ślub może zaprosić kogo chce. Nie zmienia to jednak faktu, że złota zasada „plus jeden” powinna być przez każdego respektowana. Ponadto, jeśli zaproszony gość przez lata spotyka się ze swoim partnerem/partnerką, a osoba ta jest znana w gronie rodziny i znajomych, warto wpisać ją do zaproszenia imiennie. Będzie to na pewno bardzo miły gest, który zostanie zapamiętany przez obie strony.

Niewłaściwe usadzenie gości

Przyjmuje się, że standardowy podział stolików na weselu to stoliki rodzinne, dla bliższych przyjaciół, a także dla znajomych podzielonych kategoriami wiekowymi. Zamiast jednak trzymać się schematów, lepiej postawić na indywidualne rozdzielenie gości. Wszystko przez animozje i zależności, które mogą być silniejsze niż wiek czy więzy krwi. Choć ślub i wesele przede wszystkim dla pary młodej mają być wydarzeniami radosnymi, warto również i w ten sposób zadbać o komfort gości.

Zlekceważenie pogody

Nowożeńcy zakładają, że wszystko zawsze potoczy się po ich myśli. Nic jednak nie jest aż tak zmienne, jak pogoda, która w ciągu kilku sekund ze słonecznej potrafi zmienić się w pochmurną. Deszcz skutecznie zepsuje przyjęcie na wolnym powietrzu, jeśli nie zostało ono zaplanowane w namiotach z podłogą przykrywającą większość terenu. Dlatego właśnie zanim wybije godzina „zero” warto pomyśleć o przygotowaniu się na taki scenariusz. W ramach prezentu okolicznościowego można sprezentować gościom choćby parasolki, które przydadzą się również po uroczystości.

Spóźnienie

Kto nie zna naczelnego ślubnego motywu wielu hollywoodzkich produkcji, czyli spóźnienia panny młodej? Przyszły małżonek stoi przed ołtarzem, czeka na swoją wybrankę z niecierpliwością, a ta się spóźnia. Organizacja wesela i ślubu to wystarczająco stresujące zajęcie – nie należy dokładać kolejnych niepotrzebnych emocji. Warto więc wyjechać 5 minut wcześniej z domu i poczekać w aucie na zaplanowaną godzinę, niż zapewnić ukochanemu palpitacje serca.

Zbyt długi tren lub welon

Długie treny przy sukniach wyglądają zjawiskowo i świetnie prezentują się na zdjęciach. Nie można jednak zapomnieć, że mają być również praktyczne, a zazwyczaj tak nie jest. Żeby uniknąć naderwania trenu lub welonu, warto zaangażować druhny lub najmłodsze pokolenie z rodziny, by w drodze przed ołtarz go przytrzymały lub stały na straży jego dobrego wyglądu (i nie zahaczenia o każdą ławkę po kolei).

Wpadki młodej pary to temat, którego zakochani woleliby uniknąć. Podczas Wedding Trade Show przygotujemy do ślubu tak dobrze, że nie trzeba będzie się nimi martwić! Zapraszamy do Wrocławia już 13 grudnia! Zarejestruj się już dziś.

Sprawdź nas także na Facebooku!

Wedding Trade Show

Wedding Trade Show Team

Zobacz również

Lista gości weselnych. Kluczowe wskazówki

Planowanie ślubu nie jest łatwym zadaniem. Jest nieskończenie wiele rzeczy, którymi trzeba się zająć, a każda z nich wymaga wielu…

Czarna suknia ślubna – nadmierna ekstrawagancja czy kreatywność?

Czarna suknia ślubna? Wiele osób marszczy brwi, kiedy o niej słyszy. A może w dobie coraz większej liberalizacji podejścia do…

Na ten jeden dzień czeka się całe życie. Przygotuj się do niego z Wedding Trade Show

11 kwietnia 2021, Wrocławskie Centrum Kongresowe i wydarzenie, które spełni ślubne marzenia młodych par. Na ten dzień czeka się całe…