Prezent na ślub. Co wybrać, by młoda para wpadła w zachwyt?

Mimo pandemii koronawirusa sezon na mówienie sakramentalnego „tak” trwa. Jaki prezent na ślub wybrać, by para młoda zapamiętała go na długo?

 

Prezent na ślub. Dla wielu osób pierwszą myślą, która pojawia się przy jego planowaniu, jest podarowanie pieniędzy. Nic dziwnego – jest to praktyczny wybór, który zakochani spożytkują zgodnie z własnymi potrzebami.

Niektóre pary młode tworzą specjalne listy, na które wpisują, czego potrzebują, i udostępniają je gościom weselnym. Ci następnie zaznaczają, co zakupią. Dzięki temu para młoda jest zadowolona, a zaproszeni unikają niezręcznego wręczenia dziesiątego kompletu zastawy stołowej tak jak kilku ich poprzedników.

Co jeśli chcemy kupić prezent od serca, który swoją oryginalnością zachwyci młodą parę? Jaki podarunek wybrać w czasach, kiedy „wszyscy mają wszystko”?

Prezent na ślub - propozycje:

1. Romantyczny wyjazd do spa

Ślub to wspaniałe, ale nie ukrywajmy nieco męczące przeżycie. Przygotowania nie zamykają się w jednym tygodniu, a często ciągną się przez kilkanaście miesięcy. Każdemu po tak intensywnym czasie przyda się odrobina odpoczynku!

Ten zagwarantować może weekendowy wyjazd do spa dla dwojga. Perspektywa kameralnej atmosfery, chwili, by nacieszyć się sobą po wielu stresach, a także możliwości skorzystania z zabiegów oraz masaży na pewno sprawi nowożeńcom wiele radości. Hotele i pensjonaty oferują specjalne pakiety dla zakochanych, co tym bardziej umili pobyt i sprawi, że otrzymany prezent zapamiętają na długo.

Trzeba jedynie pamiętać, by wybrać voucher bez konkretnego terminu do wykorzystania tak, by młoda para mogła zaplanować krótki urlop w dowolnie wybranym przez siebie momencie.

Prezent na ślub - wyjazd do spa

2. Bilety na wydarzenie

Młoda para to miłośnicy rocka lat 80. i tak się składa, że jeden z ich ulubionych artystów zagra w okolicy koncert? Bilet na takie wydarzenie będzie prezentem ślubnym marzeń! A może obydwoje pasjonują się sportem i w najbliższym czasie rozpocznie się turniej ich ulubionej dyscypliny? Pójście na niego jest nie tylko gwarantem dobrej zabawy, ale także stworzenia wspomnień, które z nowożeńcami zostaną na lata.

Tego typu atrakcje zazwyczaj są jednymi z ostatnich wydatków na liście młodej pary, a na pewno sprawią nowożeńcom wiele przyjemności.

3. Zebranie doświadczeń

Jeśli młodzi są otwarci na nowe doświadczenia, w ramach prezentu ślubnego można na nie postawić. Lot balonem dla dwojga przy zachodzącym słońcu? Skok ze spadochronem, lot na paralotni lub szybowcem dla pary? Off-road? Jeśli to za duże szaleństwo, zawsze można zarezerwować dla świeżo upieczonego małżeństwa romantyczny rejs po pobliskim jeziorze lub rzece. Warto zastanowić się też nad degustacją wina, którą zapamiętają na długo!

Prezent na ślub - lot balonem

Prezent na ślub – więcej pomysłów:

4. Weekendowa wycieczka jako prezent na ślub

Biura podróży prześcigają się w pozyskiwaniu klientów. Część z nich zdecydowała się na stworzenie specjalnych pakietów dla zakochanych, które obejmują kilkudniowe wycieczki w różne miejsca Polski, jak również Europy. W zależności od budżetu można wybrać opcję na weekend lub dłuższą – rzecz jasna z możliwością określenia terminu dogodnego dla pary.

Przy okazji zakupu takiego prezentu, należy dopytać o udogodnienia lub dodatkowe atrakcje dla nowożeńców. Może biuro będzie miało do zaoferowania dedykowaną wycieczkę?

5. Galanteria 

Zaproszenie na ślub zazwyczaj jest oznaką, że młoda para zna i ceni gościa. To oznacza, że przybyły również spędził z nowożeńcami trochę czasu i orientuje się co nieco w kwestii ich gustu.

Świetnym pomysłem na ślubny prezent będzie podarowanie galanterii, która przyda się do codziennego użytku. Mogą być to korespondujące ze sobą eleganckie torby do pracy, ale także komplet walizek, które młodzi wykorzystają na przykład w podróży poślubnej.

6. Zegarki dla młodej pary

Od dnia ślubu młodzi mierzą czas wspólną miarą. Może warto się do tego odnieść? Zestaw eleganckich zegarków z wewnętrznym grawerem z datą ślubu na pewno będzie nie tylko miłym gestem, ale również rzeczą przydatną w użytku codziennym.

Prezent na ślub - sesja zdjęciowa

7. Sesja zdjęciowa

W dzisiejszych czasach, w których „wszyscy mają wszystko” liczą się przeżycia. Jeśli mogą być zwieńczone pamiątką, tym lepiej!

Jednym z ciekawszych pomysłów na prezent ślubny jest więc sesja zdjęciowa. Pomoże ona nie tylko uchwycić wyjątkowe chwile, ale również może stać się ozdobą salonu czy sypialni. Pomysłów na aranżacje jest wiele. Sesja w klimacie wakacyjno-hiszpańskim, komiksowym lub romantyczne zdjęcia? Wybór należy do nowożeńców!

Choć nie ma czegoś takiego, jak perfekcyjny prezent na ślub, to te kilka propozycji sprawi, że para młoda będzie się cieszyć z sakramentalnego „tak” na długi czas po weselu!

Zapamiętaj, najlepsze ślubne inspiracje znajdziesz na Wedding Trade Show, czyli miejscu, gdzie spotkasz ekspertów, wystawców i osoby, które pomogą ci w zorganizowaniu ślubu twoich marzeń!

Kup bilet już dziś i powiedz „tak” Wedding Trade Show 2020!
Ponadto, więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej WTS 2020.

 

 

Zobacz również

Lista gości weselnych. Kluczowe wskazówki

Planowanie ślubu nie jest łatwym zadaniem. Jest nieskończenie wiele rzeczy, którymi trzeba się zająć, a każda z nich wymaga wielu…

Czarna suknia ślubna – nadmierna ekstrawagancja czy kreatywność?

Czarna suknia ślubna? Wiele osób marszczy brwi, kiedy o niej słyszy. A może w dobie coraz większej liberalizacji podejścia do…

Na ten jeden dzień czeka się całe życie. Przygotuj się do niego z Wedding Trade Show

11 kwietnia 2021, Wrocławskie Centrum Kongresowe i wydarzenie, które spełni ślubne marzenia młodych par. Na ten dzień czeka się całe…